BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
Yapay Zeka ile Üretilen İçerikler Nasıl Tespit Edilir?

Edit Template

Metin yazarlığı bitiyor mu dersiniz?🤔 Bunu söylemek için henüz erken ancak, artık üretimlerin yavaş yavaş yapay zekaya evrildiği bir gerçek🤷‍♀️ GPT-3, internette var olan ve önceden toplanmış verilere göre, saniyeler içerisinde metin üretiyor fakat bu metinlerin duygusal bağlantıdan şu an için yoksun olduğunu görüyoruz. Sonuç olarak, içerik ya da kreatif üretimleri yapay zekaya geçebilir ama işin neticesinde doğru emirleri verecek, doğru danışmanlar her zaman gerekecek👌

GPT-3, insanların yazdıkları metinlere benzer yapıda içerik üretmek için tasarlanmış, yapay zeka tabanlı bir dil modelidir. Bu araç, derin öğrenme metodunu kullanarak saniyeler içinde metinler hazırlar fakat Google tarafından yapılan açıklamada, yapay zekanın oluşturduğu içeriklerin web yöneticisi yönergelerine göre olumsuz değerlendirileceği duyurulmuştur. Bir metnin GPT-3 ile yazılıp yazılamadığını anlamak için çeşitli araçlar bulunur, team’den Hande sizin için hazırladı✌️
Uzman: Hande Kumbasar – Jr. Seo Specialist

1- GPT-2 Output Detector
Bu hesaplama aracı, 50 kelime ve fazla içerikte daha güvenilir sonuçlar vermektedir. Test etme başarısı bir hayli yüksek olan bu araç, bir metinin GPT-3 tarafından yazılıp yazılmadığını %99 oranında tespit edebilmektedir.

2- ContentAtScale.ai
Bu araç ile 2500 karaktere kadar olan metinleri inceleyebilirsiniz. 25 kelimeden büyük olan içeriklerde daha iyi sonuçlar vermektedir.

3- Writer.com
Yine Writter ile bir metinin, Ai tarafından yazılıp yazılmadığını ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Ücretli bir araçtır. 14 günlük deneme sürümü ile test edebilirsiniz.

4- gpt-detector.com
Temel bir seviyede çalışan bu araç da bir içeriğin yapay zeka GPT-3 tarafından yazılıp yazılmadığını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

5- Gltr.io
GPT-2 117M dilini kullanan bu araç sayesinde bir metnin insan ya da yapay zeka tarafından yazıldığını öğrenebilirsiniz. Tarama sonucunda metin üzerinde işaretlenen kırmızı ve mor renkler, metnin o kısmının bir insan tarafından yazıldığını belirtir. Yapay zeka tarafından yazılan kısımlar ise yeşil ve sarı renklerle işaretlenmektedir.

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.