BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
google ads reklam

Edit Template

Google Ads kurulumu zor, optimizasyonu ve kullanımı kolay bir platformdur.Google reklamlarını açmadan önce, yapacağınız ön çalışmalar çok önemlidir.

1- Google Ads stratejinizin kağıt üzerinde hazır olması gerekmektedir. Markanın, Google Ads bütçesi ne kadar olmalı? Hangi reklam stratejileri uygulanmalı? Uygulanacak olan reklam stratejilerinin dönüşüm oranı tahmini ne kadar olabilir? Gibi soruların ve tahmini cevapların hazır olması gerekmektedir.
2- Reklam verme amacınızı ve eylem çağrılarınızı belirlemiş olmanız, yazacağınız reklam metinleri ile kampanyalarınızın uyumlu olması gerekmektedir.
3- Aranma hacimlerinin ve anahtar kelime analizlerinin yapılmış olması gerekmektedir.
4- Google Ads hesabınızın, Google Analytics hesabınıza bağlı olması, dönüşümlerinin ve etkinliklerin kurulması, akıllı kampanyalar için kurulumların yapılmış olması gerekmektedir.
5- Açılış sayfasının kontrollerini yapmanız gerekmektedir. Google’da verdiğiniz reklam, internet sitenize ya da uygulamanıza gideceği için, 5 saniyeden önce açılması, doğru ürün ya da sayfaya yönlenmesi gerekmektedir.

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.