BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
grafik tasarımcıların olmazsa olmaz 4 yazı tipi

Edit Template

1- Futura

Paul Renner tarafından 1927’de Bauhaus grafik tasarım stilinden esinlenerek tasarlanan bir San Serif yazı tipi olan Futura, oluşturulan en eski modernist ve Bauhaus akımında kullanılan en önemli yazı tiplerinden biridir. Ana odağı çalmadan tasarım düzeninizin modern ve çağdaş görünmesini sağlar.

Volkswagen, Supreme ve FedEx gibi logolar, Volkswagen ve Absolut Vodka reklam tasarımında ve tabii ki Wes Anderson ve Stanley Kubrick tarafından Space Odyssey ve Eyes Wide Shut gibi bazı film afiş tasarımlarında kullanıldı. Aynı zamanda V for Vendetta veya American Beauty gibi posterlerde de kullanılmıştır.

2- Didot

Didot Yazı Tipi, ikonik tipografi tasarımcısı Adrian Frutiger tarafından 1991 yılında yeniden tasarlanan bir Serif Tipografisidir.

Didot yazı tipi başlıklar için mükemmel sonuçlar ortaya çıkarır, ancak bu yazı tipinin yüksek kontrast seviyesi bazı durumlarda okumayı zorlaştırdığından iç metinler için uygun değildir. Tasarım düzeninizin daha lüks ve zarif görünmesini istiyorsanız, Didot yazı tipi mükemmel bir seçimdir.

Didot Yazı Tipi ayrıca CBS eye logosunun yanı sıra Apple, Adobe ve daha yakın zamanda yeni ZARA Logo Tasarımında da yer aldı. Didot Yazı Tipi moda şirketleri için gerçekten uygundur, bu nedenle bu yazı tipinin Harper’s Bazaar’da ayrıca Vogue’da ve tasarımcı Louis Vuitton’un bazı eserlerinde yer aldı.

3- Gotham

Gotham, Amerikalı tasarımcılar Tobias Frere-Jose ile Hesse Ragan tarafından tasarlanan ve ticari olarak 2000 yılında piyasaya sürülen bir yazı tipidir. Gotham, geometrik bir yazı tipidir ve Amerikan tasarım stilinin saf bir örneğidir. Gotham’ı büyük başlıklarda, baskı ve dijital yüzeylerde kullanarak iyi sonuçlar çıkarabilirsin.

Gotham yazı tipi, geniş yazı tipi ailesine sahiptir. Gotham’ı ünlü Barack Obama “Evet Yapabiliriz” kampanyası afiş tasarımında görebilirsiniz, Ayrıca Gotham yazı tipi logo tasarımlarında da popüler ve Discovery, New Taco Bell, HTML5, DC Comics, Spotify veya Polaroid gibi ünlü logolarda da görebilirsiniz

4- Gilroy

Gilroy, diğer fontlara kıyasla nispeten genç bir yazı karakteridir, 2016 yılında tipografik tasarımcı Radomir Tinkov tarafından tasarlanmıştır ve 20 farklı stil içerir.

Bu yazı tipi, modern grafik tasarım düzenleri için mükemmel geometrik ayrıntılara sahip sans serif yazı tipidir. Güçlü OpenType özellikleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve Kiril alfabesi de dahil olmak üzere çok sayıda dili destekler. Gilroy yazı tipi web tasarımı, baskı tasarımı, tabela, kurumsal marka ve editoryal tasarım için gerçekten iyi sonuçlar çıkarır.

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.