BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
Marka neden arge çalışması yapmalı

Edit Template

Ar-Ge departmanı olan tek performans pazarlama ajansı biz miyiz acaba?🤔 Bunu bilemiyoruz ancak, Dunlop gibi ünlü markaların hayal gücü departmanlarının olduğunu biliyoruz😲 Peki bunun amacı nedir? Başarılı olabilmek için, rakiplerimizden her zaman bir adım önde olmak zorundayız, o yüzden ar-ge çalışması şart unutmayın🤝

Sosyal medya hesaplarınız, internet siteniz ya da kreatiflerinizin daha iyi hale gelebilmesi için Ar-Ge çalışmaları yapmak, rakiplerinizden bir adım öne geçmenizi sağlayacaktır. Neden bu çalışmayı yapmanız gerektiğini, team’den Merve sizin için hazırladı✌️
Uzman: Merve Kalınlıoğlu – Mid. R&D Specialist

1- Marka kimliğinizi belirler
Sizlerle aynı sektörde yer alan, dünyaca ünlü markaların internet sitelerini, uygulamalarını, ürettiği kreatifleri, ürün çekimlerini, kampanyalarını ya da yaptıkları iş birliklerini incelemeniz; marka kimliğinizi yaratmanızda sizlere çok büyük fayda sağlayacaktır. Ayrıca çıkan sonuçlara göre tasarlayacağınız site tasarımında da sizlere çok doğru bir yol gösterecektir.

2- Rakiplerinizden bir adım öne geçirir
Rakiplerinizin sattığı benzer ürünlerin fiyat karşılaştırmalarını yapmak, kategorilerini incelemek, operasyonlarınızı karşılaştırmak, siparişlerini incelemek, satış ve iade politikalarını ar-ge yapıyor olmanız, sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir.

3- Pazarlama mimarisi yaratır
Mail’den, push’a, sosyal medya reklamlarından, diğer tüm platformlara kadar kreatif yelpazenizi, eylem çağrılarınızı, metinlerinizi, kullanıcı segmentasyonu ve kısacası reklam stratejinizi belirlemek için ar-ge zemininizin olması gerekir.

4- Sadakat sistemini oluşturur
Bir kullanıcıdan, bir sipariş almak değil. Aynı kullanıcıdan yüzlerce sipariş almak çok değerlidir. Bunun gerçekleşebilmesi de, sadakat sistemine bağlıdır. O yüzden segmente edeceğiniz kullanıcıların kendilerini özel hissettirecek, kişiselleştirilmiş kampanyalar ve ödül sistemlerini planlamanızı sağlar.

5- Üçüncü parti yazılım desteği ile satışlarınızı artırır
İnternet sitenizde, kullanıcılara daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmeniz için ürün öneri alanlarını ve satış artırıcı senaryoları planlamanızı sağlar.

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.