BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
 • All Post
 • MARKA
 • PAZARLAMA
 • SEO
 • TASARIM
Meta Advantage Plus Kampanyalarını Kullanıyor Musunuz?

Edit Template

Meta’nın Advantage Plus kampanyalarını gelin yakından tanıyalım🤓

 • 1: Nasıl ve Neden Ortaya Çıktı?

  İlk defa 2021’de duyduk. Advantage+ dijital pazarlamacıların eski sorumluluklarının çoğunu üstlenerek, kolay kurulum ve satış odaklı bir hedef sağlaması için ortaya çıktı. Ayrıca Google’ın “Maksimum Performans” kampanyası gibi birçok gelişmiş aracın trendini takip ederek öğrenimini yapay zekaya dayandırdığı için mükemmel hedef kitle analizi yapabiliyor.

  2: Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

  Şu anda Advantage+ kullanılarak yürütülebilecek iki ana kampanya çeşidir var. Birincisi alışveriş, ikincisi uygulama reklamları. Ürünlerinizin yelpazesi geniş veya hacmi yüksekse ve katalog reklamlarınızı ölçeklendirmek istiyorsanız, makine öğrenimi kullandığından dolayı kesinlikle Advantage+ kullanmanızı öneririz.

  3: Hangi Alanlarda Kullanılmamalı?

  Meta; Advantage Plus’ın henüz B2B kampanyaları için mükemmel olmayabileceğini söylüyor. Ancak bu, B2B kullanım örneklerini tamamen göz ardı etmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Potansiyel müşteriler elde etmek için kullanabilirsiniz ancak dikkatli olmanızı öneririz.

  4: Sadede Gelelim. Advantage Plus Kampanyalarını Neden Kullanmalıyız?

  Tek kampanyada, 150 adede kadar kreatif kombinasyonunu otomatik hale getirerek, fazladan zaman harcamadan veya tahminde bulunmadan reklam açabilirsiniz. En yüksek performans gösteren kreatifinizi, tüm reklam alanlarında otomatik olarak test edebilir ve yayınlayabilirsiniz. Reklamlarınızı dönüşüm sağlama olasılığı en yüksek olan hedef kitlelere sunarak, reklam bütçenizi daha iyi kullanmanızı ve makine öğreniminden yararlanan otomatik satış kampanyası olduğu için yüksek verim almanızı sağlar. Bu durum da, kampanyalarınızın gerçek zamanlı olarak en iyi yanıta göre uyarlandığı anlamına gelir.

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.