BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
seo yapmanız için 5 neden

Edit Template
Seo yapmak, kullanıcı deneyimini anlamaktan geçer. Kullanıcılarınız için doğru deneyimlerini yaratacak yol haritasını çıkardığınız zaman organik trafiğiniz ve gelirleriniz artacaktır

1- Marka bilinirliğinizi arttırır

Teknik seo ile başlayan yol haritası, içerik ve referanslarla devam eder. Eğer kullanıcıların karşısına organik sonuçlarda ilk sıralarda çıkmayı başarabilirseniz, kullanıcıların dikkatini çeker ve güvenlerini kazanır ve marka bilinirliğinizi artırırsınız.

2- Kitlenizi ve pazar payınızı genişletir

Seo çalışmalarınız sonrasında organik trafiğiniz artar. Tam bu noktada yeni kullanıcı sayınızda güzel bir artış yakalarsınız. Seo çalışmaları sonrası arama motorlarında üst sırada yer alıp trafiğinizi arttırmanız, pazardaki payınızın artmasını sağlayacaktır.

3- Rakiplerinizin bir adım önüne geçersiniz

“Seo = Kullanıcı Deneyimi” olduğundan, siten hızınızı optimize etmeyi, doğru içerikler üretmeyi, kullanıcılarınız için doğru yol haritaları çizmeyi, arge yapmayı öğrenirsiniz. Bu durumda markanızı organik ve inorganik olarak destekler ve eticaret dönüşüm oranlarınızı artırır. Bu da markanızı rakiplerden bir adım öteye taşır.

4- Dönüşümlerinizi arttırır

Kullanıcılara sunduğunuz açılış sayfası deneyimi çok önemlidir. İyi bir açılış sayfasına ve site hızına sahip markaların dönüşüm oranının artmama ihtimali yoktur. Ayrıca doğru hedeflenen kullanıcıların isteklerini karşılayan markaların arama motorları karşısında itibarları artar ve bu durum organik trafiğinizi artırır. Sonuç olarak markanızın dönüşümleri artmaya başlar.

5- Marka deneyiminizi artırır

Kullanıcıların karşısına sürekli reklamlarla çıkıyor olmanız, devamlı olarak bir satış kaygısı gütmenize ve olumsuz durumlara yol açabilir fakat tüketicilerin sorunları yada merak ettikleri içerikleri üretmeniz, kullanıcıların sizleri takip etmesini, etkileşimde kalmalarını sağlayarak marka deneyiminizi artırmanızda büyük fayda sağlar.

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.