BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
tiktok seo'su
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM

Edit Template

Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan TikTok için yapmanız gereken basit düzeydeki Seo çalışmasını sizler için derledik efenim. İster bireysel, isterseniz de marka hesabınız için kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz👌

1- Profil açıklamanızı düzenleyin
Sizi ya da markanızı, insanların neden takip etmeleri gerektiğini hedef keywordlerinize de yer verecek şekilde çok kısa anlatabilirsiniz. Ayrıca internet sitenizi mutlaka profilinize ekleyin. Sosyal medya platformlarından alacağınız trafikler çok önemli unutmayın.

2- Video açıklamalarınızda hedeflediğiniz keyword’leri geçirin
İçeriklerinizin açıklamalarında, paylaştığınız içerikle alakalı ve öncesinde Seo için hazırlamış olduğunuz hacimli keyword’leri eşleştirin ve o şekilde kullanın. Arama motorlarının bu açıklamaları indekslediğini unutmayın. O yüzden içeriklerinizi yüklemeden önce mutlaka markanız için Seo ve Tiktok odaklı anahtar kelime analizi yapın.

3- Hashtag kullanımına özen gösterin
Hashtag’ler aramalarda hedef kitlenizin karşısına çıkabilmeniz için oldukça önemlidir. Popüler hashtagh’ler ekleyerek içeriklerinizin erişimini güçlendirebilirsiniz. Hashtag’leri belirlerken mutlaka popüler ve içeriklerinizle uyumlu olmasına özen gösterin.

4- TikTok Verilerinizi Kontrol Edin
Menü’de yer alan Creator Tools üzerinden analizlerinizi kontrol etmeyi unutmayın, en fazla izlenme ve etkileşim alan videolarınıza paralel içerikler ve metinler üretmeye çalışın. Eğer markanız için TikTok yönetimi yapıyorsanız Google Analytics’de yer alan kaynak/araç kısmından ortalama oturum süresi gibi metrikleri mutlaka kontrol edin.

 

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.