BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
Yabancı Sanılan Ancak Türk Olan Markalar

Edit Template

English Home
English Home, 1992 yılında kurulmuş ve 2009 yılından bu tarafa Turgut Aydın Holding tarafından yönetilen ev tekstili alanında faaliyet gösteren markadır. English Home adını almasındaki amaç; İngiliz stili ev tarzını yansıtmayı amaçlamasıdır.

Pastavilla
Pastavilla, 1928 yılında İzmir’de İsmail Hakkı Ulukartal tarafından Kartal Makarna adıyla kuruldu. 1992 yılında kapanması gündeme geldi. Kartal Makarnaları ismi Pastavilla olarak değiştirdi.

Madame Coco
Kurucusu English Home’un da eski sahibi İlhan Tanacı’dır. İngiliz ev stilini yansıtmak için English Home markasını oluşturduğu gibi, Fransız tarzı bir stil yansıtmak için de bu markasına Madame Coco ismini vermiştir.

Café Crown
Kahve, şeker ve süt tozunu tek bir pakette barındıran yapıda, 3’ü bir arada konseptiyle yola çıkan Café Crown 2003 yılında Ülker tarafından kurulmuştur.

Gratis
Latince ‘bedava’ anlamına gelen Gratis, 2009’da Sedes Holding bünyesinde Demir Sabancı tarafından kurulan bir markadır.

Greyder
Greyder, Çorum, İskilip merkezli Türk ayakkabı markası. 1956 yılında İsmail Kavlu tarafından atölye olarak kuruldu. Yönetim kurulu başkanı Mustafa Kavlu’dur. Ana firma adı Kavsan Ayakkabı Sanayidir.

Lc Waikiki
İsmini Hawai’de bulunan Waikiki plajından ve Fransızca “arkadaşları” anlamına gelen “Les Copains”den alan marka 1997 yılında Fransızlardan alınarak bir Türk markası haline geldi.

Casper
1991 yılında üniversiteden yeni mezun 3 girişimci bilgisayar mühendisi olan Altan Aras Fakılı, Yalçın Yıldırım ve Ali İhsan Taşkın tarafından kurulmuş, bilgisayar ve yan ürünleri üreten bir firmadır.

Dyo
İsmini, şirketin kurucusu olan “Durmuş Yaşar ve Oğulları”nın kısaltmasından almaktadır. 1927 yılında açılan ve 1941 yılında boya imalathanesinde başlayan üretim ile gelişimini sürdürmektedir.

yrıca LTB, Lescon, Mado, Loft, Ramsey, Sarelle, Colin’s gibi markaların Türk markaları olduğunu biliyor muydunuz?🤔 Asın bayrakları🇹🇷 İçinizden birilerinin “Yapabilirsin” dediğini duyar gibiyiz😅

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.