BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
youtube seo
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM

Edit Template

1- Video İçeriğinizi Kanalınıza Göre Belirleyin
Günümüzde Youtube için içerik üreten ve bunu yeni yapmaya başlamış olan kitlelerin yaptığı en büyük hata; video ve kanal içeriklerini yanlış belirlemektir. İçerik üreticiler genelde video içeriklerini belirlerken izlenmesi yüksek olan Youtuberlardan örnek alırlar. Ancak bu kanalların zaten ciddi bir kitlesi mevcuttur. Bu nedenle öncelikle kanalınızın ve videolarınızız tarzını doğru belirleyin. Yoksa seo yapmanız da bir işe yaramayacaktır.

2- Hedef Kitlenize Sadık Kalın
Hedef kitlenizi mutlaka en baştan belirlemeniz çok önemli. Hedef kitlenizi belirlemeniz, hem video içeriğinizi, hem de video yüklerken kullanacağınız başlık, açıklama ve etiketler açısından çok önemli olacaktır.

3- Rakiplerinizi Gözlemleyin
Hedef kitlenizi belirledikten sonra, bu kitleye hitap eden rakiplerinizin kanallarını araştırın ve analiz edin. Rakip analizi yaparak içerik kalitenizi onlardan yukarıda konumlandırmaya çalışın.

4- Başlık, Açıklama ve Etiketleri Doğru Belirleyin.
Başlık, açıklama ve etiketler ile hedef kitlenizin karşısına çıkma olasılığınızın artacağını unutmayın. Keyword analizi yaparak başlık belirlemeniz çok önemlidir. Longtail keywordler kullanmanız aramalarda çıkma olasılığınızı arttıracaktır. Kopya açıklama ve daha önce kullanılan başlıklardan kaçının. Özgün açıklamalar yapın ve videonuzla alakalı etiketler kullanın.

5- Doğru ve İlgi Çelici Thumbnail Belirlemek
Videolarınızı gören kişileri öncelikle thumbnail(önizleme resmi) görseller karşılamaktadır. Bu nedenle kısa ilgi çekici yazılarla desteklenen thumbnail görseller kullanmak; tıklanma ve izlenme oranlarınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Günümüzde Youtube’da içerik üreticisi ve kanal sayısı çok ciddi rakamlara ulaşmıştır. Ancak içerik paylaşılırken Youtube Seo’sunu tam olarak bilmediğimiz için büyük hatalar yapılmaktadır. Bugün sizlere Youtube SEO’su nasıl yapılır detaylı olarak anlattık efenim.

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.