BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
shopify teması
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM

Edit Template

Shopify temanızı seçerken aceleci davranmamanız gerekiyor. Harika bir site tasarımı yapmanız için dikkat etmeniz gereken 5 öneriyi şu şekildedir

1- Shopify Tema Mağazasındaki Temalara Öncelik Verin

Shopify tema geliştiricileri Themefroest gibi birçok platformda satış yapmaktadır. Birçok tema pazarından Shopify mağazanız için bir tema edinebilirsiniz.

Ancak Shopify’ın tema mağazasındaki temalardan seçim yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bunun ana nedenlerinden biri, Shopify’ın gönderilen tüm temaları dikkatli bir şekilde taramasıdır, böylece kaliteli ve güvenli bir tema elde ettiğinizden emin olabilirsiniz.

Shopify’ın tema mağazasında temalara öncelik vermenin bir başka nedeni de düzenli güncellemeler ve birinci sınıf destek alacağınızdan emin olmanızdır.

2. Ürün Resimleri ve Katalog Boyutu

Ürün kataloğunun boyutuna uygun temaları manuel olarak arama zahmetinden kurtaran Shopify sayesinde, Kullanıcılar, ürün kataloglarının boyutunu destekleyen temayı bulmak için Shopify Tema Mağazasında seçimlerini kolayca filtreleyebilir. Katalog boyutunuza uygun doğru temayı bulmak önemlidir çünkü ürün sayfalarınızı yönetmenize ve alıcılarınıza düzgün bir şekilde göstermenize yardımcı olur.

İşletmeniz kadın giyim veya parfümeri gibi ürünlerle ilgileniyorsa, muhtemelen çok sayıda ürününüzü görüntülemenize, alt kategori sayfaları oluşturmanıza, arama ve filtreleme seçeneği eklemenize vb. izin veren bir temaya ihtiyacınız olacaktır.

Öte yandan, işletmeniz geniş bir ürün kataloğuna sahip değilse ve yalnızca birkaç ürünle ilgileniyorsa, temanın büyük katalog boyutları için tasarlanmış özellikleri sizin için boşunadır.

Ürün kataloğu boyutundan sonra dikkate alınması gereken bir sonraki şey, ürün resimlerinizin e-Ticaret mağazanız için kullanmayı düşündüğünüz temada nasıl görüneceğidir. Shopify mağazasının tema geliştiricileri, temalarına yüksek çözünürlüklü görseller yükler, bu da kullanıcıların ürünlerinin temada nasıl görüneceğini kontrol etmelerini sağlar.

Resimlerinizi sergilemek için geniş bir bölüm sunan çok sayıda ücretsiz Shopify teması vardır. Buna karşılık, bazı temaların resimlerinizi yüklemek için sınırlı bir alanı vardır. İşletmenizin ihtiyaçlarına en uygun olanı seçebilirisiniz.

Örneğin giyim, takı, kozmetik vb. ile uğraşan e-ticaret mağazalarının, alıcıların iyi bakabilmesi için her açıdan birçok resim yüklemesi gerekir. Böyle bir mağazanın, geniş bir ürün görselleri bölümü içeren bir temaya ihtiyacı olacaktır.

3- Mobil Dostu Tema Seçimi

En iyi Shopify temasını nasıl seçeceğinize karar verirken lütfen mobil uyumlu olup olmadığına dikkat edin.

Statista, 2015’in 1. çeyreğinden 2021’in 1. çeyreğine kadar dünya çapındaki mobil cihaz web sitesi trafiğinin yüzdesini ölçtü ve tüm internet trafiğinin yarısından fazlasının bir mobil cihazı kullanıcısı olduğunu tespit etti.

Mobil yanıt verme, eskiden sahip olunması güzel bir web sitesi özelliğiydi. Artık değil. Mobil uyumlu bir tema ile hedef kitlenizin erişimini önemli ölçüde artıracaksınız ve daha mutlu müşterileriniz olacak. Aydınlatmadan daha hızlı, tıklaması kolay düğmeler, iyi görüntülenen resimler ve mobil cihazlarda kolaylaştırılmış ödeme ile satışlarınız fırlayacak.

Bazı temalar bunu diğerlerinden daha iyi yapar. Bir müşterinin ürünü sepetine kolayca ekleyebildiğinden ve mobil cihazda ödeme yapabildiğinden emin olun. Kulağa basit geliyor, ancak bir masaüstünde çalışırken bu işlevi gözden kaçırmak çok kolay.

Ayrıca, Google’ın 2020’de mobil öncelikli dizine eklemeye geçmesiyle birlikte, tarayıcılarının tüm web sitelerine mobil cihazlar olarak baktığını unutmayın. Bu, en iyi Shopify temasını seçmek istediğinizde, mobil duyarlı olanın e-ticaret mağazanızın Google’da daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacağı anlamına gelir.

4- Temanın Endüstri Çeşidi

Mağazanızın bulunduğu endüstri türü, seçtiğiniz tasarım üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bir parfüm veya moda mağazası, bir kamera veya elektronik Shopify sitesinde çok farklı bir görünüme ve hisse sahip olacaktır. Neyse ki Shopify Tema mağazasında mevcut temaları sektör türüne göre filtreleyebilirsiniz.

Bir temayı yenileme fırsatı olup olmadığını görmek için diğer temaları incelerken açık fikirli olun. Sitenizin rakiplerinizden farklı ama yine de işe yarayan iyi bir şekilde öne çıkmasını sağlama fırsatı sunabilir.

5. Bütçeniz

Yeni başlıyorsanız ücretsiz temalar en iyi seçimdir. Ancak bu, ücretsiz temaların berbat olduğu anlamına gelmez.

Aslında, ücretsiz temalar size temel özellikler ve özelleştirme seçenekleri sunar. Örnek olarak bir ürün sayfası, ödeme sayfası, gezinme vb.

Bu, bir çevrimiçi mağaza başlatmak için yeterlidir ama mağazanızı büyütüyor ve ölçeklendiriyorsanız, ücretli tema kullanmalısınız. Neden?

Çünkü ücretsiz temalar size ihtiyacınız olan tüm araçları sağlamaz. Ek satışlar, çapraz satışlar, haber bülteni açma seçenekleri, ürün renk örnekleri ve daha fazlası gibi özellikler.

Bir tema satın almak için tüm bütçenizi tüketmeniz gerekmez. Unutmayın, premium temalar mağazanız için öncelik değildir. Web sitenize daha fazla özellik eklerler. Bütçeniz premium bir temaya yatırım yapmanıza izin vermiyorsa ilk olarak ücretsiz olanı seçin. Daha sonra her zaman değiştirebilirsiniz.

Shopify konusunda uzman ekip arkadaşlarımız ile seçtiğiniz temayı istediğiniz gibi revize edebiliyoruz. Siz de Shopify mağazanızın temasını değiştirmek ve kullanıcılara daha güzel bir site sunmak istiyorsanız aşağıda yer alan formu doldurmanız yeterli. En kısa sürede sizinle iletişim kurarız.

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.