BusinessUp!

Başarı Hikayelerini Hemen
Eticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinin Başlamasına Son X Gün! Hemen İncele!
  • All Post
  • MARKA
  • PAZARLAMA
  • SEO
  • TASARIM
shopify ödeme yöntemleri

Edit Template

Shopify’da mağaza sahibiyseniz, müşterilerinize her alanda kolaylık sağlamanız gerekmektedir. Müşterilerinizin kolaylıkla ödeme yapmasını sağlayacak 7 Shopify ödeme yöntemini sizler için bir araya getirdik.

1- SKRILL

Genellikle Avrupa’da faaliyet gösteren bir işletmeniz var ise, Skrill başvurulacak en popüler ödeme platformudur. Avrupa’nın en büyük ödeme platformu olmasının yanı sıra 40 ülkede daha kabul görmüş bir sistemdir.

Popülaritesinin ana nedenlerinden biri, yalnızca düşük maliyetlerinden değil, aynı zamanda güvenli ve verimli bir şekilde ödeme yapma ve alma olanağı sunmasıdır. Yalnızca %1,9 ödeme transfer ücreti alan, uygun fiyatlandırması nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır.

2- STRIPE

Stripe, yerel ve uluslararası müşterilerinizden para almanızı sağlayan bir başka popüler ödeme platformudur. Büyük ölçekli büyümeyi destekleyen birçok özellik sunan stripe, kendini büyük e-Ticaret işletmeleri için ideal hale getirmiştir.

Stripe, müşterilere fatura göndermenize ve yinelenen abonelikler oluşturmanıza olanak tanıyan özelliklere sahiptir. Stripe ile maliyetlerinizi minimumda tutarken satışlarınızı kolayca takip edebilirsiniz. Tüm bunlar için Stripe mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Stripe, işlem başına %2,9 + 0,30 ABD doları tutarında sabit bir ücret almaktadır. Büyük ölçekli e-ticaret işletmeleri, stripe dan kendilerine özel bir fiyat teklifi talep edebilirler.

Banka hesabınıza anında ödeme almak istiyorsanız, Stripe bunun için %1 ücret almaktadır. Ödeme yurt dışından geliyorsa, sizden ekstra %1 tahsil etmektedir. Stripe’ın kurulumu kolaydır.

Stripe, şeffaf ve anlaşılması kolay bir sabit oranlı fiyatlandırma sistemi kullanır ve herhangi bir kurulum veya iptal ücreti ödemeniz gerekmektedir. Çok çeşitli ödeme seçenekleri,para birimlerini ve ödeme yöntemlerini destekler. Stripe ayrıca mükemmel bir müşteri hizmeti sunmaktadır. Tek eksik tarafı yalnızca 39 ülkede Shopify mağaza sahipleri tarafından kullanılabilir.

3- Paypal

PayPal, kurulumu hızlı ve kolay olduğu için Shopify kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen bir ödeme platformudur. Ücretsiz hizmetlerini kullanabilir veya daha fazla özelliğe sahip ücretli bir Paypal hesabı oluşturabilirsiniz. Shopify’da çevrimiçi ödeme işleme söz konusu olduğunda, inanılmaz bir destek ekibiyle PayPal, size yardımcı olmaya hazır.

PayPal’ı herhangi bir Shopify paketiyle etkinleştirebilir ve hizmetlerinden %1 ila %3 arasında değişen bir işlem ücreti karşılığında yararlanabilirsiniz. PayPal’ın en popüler işletme sürümü, bir e-Ticaret geliştirme şirketinin profesyonel düzeyde olmasını sağlayan PayPal Payments Pro dur.

Güvenilir işlevler ve mobil uyumluluk sunarak satıcılar için en iyi seçimler arasındadır.

PayPal, iş insanları için faydalı olan çeşitli özellikler sunan, yaygın olarak kullanılan bir ödeme platformudur. Çok çeşitli özelleştirme seçenekleri, kolay alışveriş sepeti entegrasyonu, gelişmiş mobil ödeme, uluslararası müşterilerden yapılan ödemeler ve çevrimiçi faturalama, ödeme işlemlerini kolaylaştırır.

4- AMAZON PAY

Amazon Pay, hiç şüphesiz dünyadaki en popüler Shopify Payments alternatiflerinden biridir. İnternet tarayıcısı, mobil uygulaması veya Alexa sesli komut teknolojisi aracılığıyla çalışabilir.

Müşterilerin Amazon hesaplarında depolanan bilgilerle ödeme yapmalarına olanak tanıyan devrim niteliğinde bir ödeme yöntemidir. Amazon Pay ödeme işlemi, dünya çapında milyonlarca müşteri tarafından kullanılmaktadır. Amazon Pay ile müşterileriniz için tek tıklamayla ödemeleri etkinleştirebilirsiniz. Bu, ödeme sürecini müşterileriniz için daha hızlı ve daha kolay hale getirmektedir. Eksilerinden biri Coğrafi sınırlamalardır. Amazon Pay her ülkede mevcut değildir, bu nedenle işletmeniz kabul edilen ülkeler dışında bulunuyorsa bir alternatif aramanız gerekmektedir. Bir diğer eksi yanı ise uygulanan cezalar ve hesap kapatma sorunu. Amazon’un hizmet şartlarını ihlal ettiğiniz tespit edilirse hesabınız kapatılabilir ve cezalarla karşılaşabilirsiniz.

5- SHOP PAY

Shop Pay, Shopify’ın 2017’de kullanıma sunduğu hızlı ve güvenilir bir ödeme sistemidir. Müşterilerin bir mağazanın ödeme sayfasında girdiği ödeme bilgilerini güvenli bir şekilde saklar ve ardından tekrar bir alışveriş sırasında otomatik olarak doldurur. Bu, daha hızlı satın almalara izin verir ve faturalandırma ile diğer ayrıntıları yeniden girme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Shop Pay, kaydettiği ödeme ayrıntılarını şunlardır; E-posta adresi, Müşterinin adresi bilgileri,fatura bilgileri,Kart numarası, CVV kodu ve son kullanma tarihi gibi kredi kartı bilgileri dir.

Shop Pay, ödeme yaparken zaman kazandırmanın yanı sıra, satıcıların nakliye yöntemlerini, yerel teslimat ve teslim alma seçenekleriyle, satıcılara da yardımcı olan bir sistemdir. Ayrıca satıcılar Google, Facebook ve Instagram gibi diğer kanallarda ödeme kabul etmek için Shop Pay’i kullanabilirler.

Shop Pay, ödeme bilgilerini PCI uyumlu sunucularına kaydeder ve şifreler. Müşterilerin bu bilgileri yalnızca bir kez sağlaması yeterlidir ve gelecekteki tüm ziyaretlerinde onlar için bu bilgileri önceden doldurmaktadır. Shop Pay, tek tıklamayla ödemeye olanak tanır; bu, müşterileri geri dönüp daha fazlasını satın almaya teşvik eden çok önemli bir yöntemdir.

6- APPLE PAY

Eğer halihazırda aşağıdaki ödeme platformlarını kullanıyorsanız, Apple Pay‘i Shopify mağazanıza ücretsiz ekleyebilirsiniz; Shopify Payments, Stripe, FirstData, Payeezy, Authorize.net veya CyberSource. Fakat mağaza alan adınızda bir SSL sertifikasını etkinleştirmeniz gerekmektedir. Ancak bu gereksinimleri edinmek, mağaza ayarlarınızın ödemeler bölümüne gitmek ve Apple Pay’i bir dijital cüzdan olarak etkinleştirmek kadar kolaydır. Eğer internet ortamı dışında fiziksel bir mağazanız varsa Shopify POS sistemi aracılığıyla Apple Pay’i kullanabilirsiniz.

Apple Pay sistemini kullanmanın avantajlarından biri, ödemeleri detaylı bir şekilde kapsayan yüksek düzeyde güvenliktir. Shopify aracılığıyla yapılan ödemeler zaten güvenli olsa da Apple Pay, belirli bir kod oluşturan bir tokenizasyon sistemi kullanır; bu özellik, müşterilerin ödeme bilgilerini satıcıyla paylaşmadığı gibi her işlemin bir parmak iziyle doğrulanarak sık rastlanan dolandırıcılık nedenlerini ortadan kaldırmaktadır. Çevrimiçi bir cüzdan olmadan, çevrimiçi satın alma işlemleri için ödeme yapmak zor olabilir ve ekran boyutunuza bağlı olarak neredeyse imkansızdır. “Verified by Visa” ekranı gibi bir şey, çok karmaşık olması ve genellikle ayrıntıların yanlış girilmesi nedeniyle bir satın alma işlemini iptal edebilir.

Ev adresinizi, teslimat adresinizi ve ödeme ayrıntılarınızı yazmak sinir bozucu olabilir ve genellikle küçük bir mobil klavyede zordur. Apple Pay ile tüm ayrıntılar dijital cüzdanda saklanır; bu, müşterilerin ayrıntılarını güncellemeden satın almalarını sağlamak için basit bir ödeme yöntemidir. Yapılan testlerde, mobil kullanıcılar için fatura ve posta adreslerini doldurmaya ve ödeme bilgilerini girmeye kıyasla Apple Pay’i kullanmak, 2dk 8sn daha hızlıdır. Mac için diğer masaüstü kullanıcılarına göre 1dk 21sn daha hızlıdır. Her iki testte de tüm Apple Pay ödeme işlemi yalnızca 30 saniye sürmektedir.

7- OPAYO

Daha önce Sage Pay olarak bilinen Opayo, ABD ve Birleşik Krallık’taki bölgelerde popüler bir ödeme seçeneğidir. Shopify ve benzeri e-Ticaret platformları ile çalışacak şekilde tasarlanmış olup, çevrimiçi olduğu kadar çevrimdışı da etkin bir şekilde çalışmaktadır.

Platform, diğer e-Ticaret ödeme çözümlerinde olduğu gibi işlem başına ücretlendirme yerine belirli sayıda işlem için aylık ücretler sunarak yenilikçi bir yaklaşım benimsemektedir.

Platform, yüksek düzeyde müşteri kimlik doğrulaması yoluyla işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirir. Opayo, çevrimiçi ödeme, telefon siparişleri, POS terminalleri ve kart terminallerine erişimi olan güvenilir bir sistemdir.

Onu sınıfındaki diğer sistemlerden farklı kılan bir özellik, müşterilerin Opayo aracılığıyla ödeyebilecekleri çok sayıda yol olmasıdır. Ödemeleri PayPal üzerinden bile kabul etmektedir.

Opayo, £25’ten başlayan fiyatlarla uygun bir fiyata sunulan güçlü bir müşteri kimlik doğrulama platformudur. Küçük işletmeler ve hatta bireysel işletme sahipleri için idealdir.

Paylaş

Markanı Büyütmekte
Zorluk Mu Yaşıyosun?

Formu doldur,
Sonucu birlikte görelim.

ÜCRETSİZ

Marka Check-Up'ını Yaptır

Kişisel verilerimin işlenmesine, BusinessUp'ın reklam, duyuru, bilgi, kampanya vb. konularda şahsıma ticari elektronik ileti göndermesine, bilgilerimin bu amaçla kullanılmasına, şahsımla ve markamla paylaştığım veriler üzerinden iletişime geçmesine, saklanmasına ve yurtdışı ve/veya yurtiçi hizmet sağlayıcı üçüncü kişilerle paylaşılmasına açık rıza izni veriyorum.